Święta

Moi Drodzy,
Z okazji nadchodzących Świąt chciałabym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia! Jest to dla wielu z nas czas szczególny, dlatego mam nadzieję, że będziemy mogli spędzać go w radości. Tym z Was, którzy z rozmaitych względów nie chcą ich obchodzić, oczywiście również życzę tego co najlepsze. Myślę, że wspaniale byłoby dawać sobie i innym przyzwolenie na to, aby święta spędzać w dobrowolny sposób. Niektórym z nas biesiadowanie z bliskimi sprawia dużo radości, natomiast inni mogą zdecydowanie woleć oglądać ulubiony film. Z czego to wynika? Z prostego faktu, że każdy z nas jest inny, różnimy się więc preferencjami i tym, co sprawia nam przyjemność.

Jak wynika z prognoz, raczej nie będziemy mieć białych świąt. Mimo to życzę nam wszystkim cudownej atmosfery! Warto w tym czasie dać sobie więcej przestrzeni na emocje, które będą do nas przychodzić. Starać się nie oceniać innych negatywnie, bo prawdopodobnie starają się tak, jak tylko potrafią. Jeśli ktoś będzie naruszał Twoje granice, pamiętaj, że masz prawo o tym mówić i zadbać o siebie.

Zastanów się, co dobrego możesz dla siebie zrobić podczas tych kilku wolnych dni. Co sprawia Ci przyjemność? Być może wyjście na spacer albo przyjemna kąpiel. Jeśli możesz, daj sobie na to przestrzeń. Niech święta będą okazją do zrelaksowania się po całym roku, który z pewnością przyniósł wiele wyzwań.

Wszystkim nam życzę także tego, co w zasadzie najistotniejsze, czyli zdrowia. Zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Mam nadzieję, że będzie to bardzo dobry czas, który spędzimy w zgodzie z naszymi potrzebami. Serdecznie dziękuję, że byliście ze mną kolejny rok! Pozdrawiam wszystkich ciepło i do miłego usłyszenia w 2023!